Proje

ASFALT TANKLARI VE ASFALT HATLARI İMALAT VE MONTAJI

DEMA, Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi'nde 7 tankın (2x10.000 m3, 2x5.000 m3 and 3x15.000 m3) imalat ve montajını üstlenmiştir. Basic design ve tank sahası zemin etüdünün ardından, DEMA tarafından inşaat, elektrik, enstrüman ve mekanik projeleri hazırlanmıştır. Projelerin onayından sonra;

İnşaat işleri: Hafriyat, alt yapı, rögarlar, tank temelleri, yağmur suyu kanalları ve saha betonu, boru hatları için sleeper pipe rock işleri yapıldı.

Mekanik işler: Tank sacları CNC plazma ile kesilerek eksenleri düzeltildi ve kaynak ağızları açıldı. Silindirde bükülerek montaja hazır hale getirildi. Saha montajı tamamlandı. Yatay kaynaklar otomatik tozaltı kaynak makinası, dikey kaynaklar ise manuel olarak yapıldı. Tank saclarından gerekli olanlara ısıl işlem uygulandı. Tank nozulları takıldı. Boru hatları  ve tank giriş-çıkışı yapıldı. Kızgın yağ eşanjörleri tarafımızdan imal edilerek montajları yapıldı. Tanklara ve boru hatlarına aktivatörlü ve manuel vanalar monte edildi.

Elektrik ve enstrüman işleri: Seviye ve sıcaklık göstergeleri, otomatik açma-kapama anahtarları, enerji hatları ve topraklama işleri yapıldı.

İzolasyon: Tanklar, boru hatları ve vanalar izole edildi.

PROJECT TYPE:
Manufacturing and Construction
PROJECT DATES:
23/11/2007 to 30/09/2009
CLIENT NAME:
  • TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi